* Prihlásenie   * Registrovať

Naposledy ste tu boli
Práve je 23 Okt 2018, 07:01
Zobraziť témy bez odpovedí
Zobraziť aktívne témy

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: HGT nestartuje, dobrý servis v BA s diagnostikou?
OdoslaťOdoslané: 17 Máj 2015, 20:08 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 22 Apr 2015, 14:10
Telefonický kontakt: 0917212021
Okres: Bratislava
Značka: Fiat
Typ: Bravo
Motor: 2.0 HGT
Výkon: 113kW/155HP
Rok výroby: 2000
Ahojte :) , mám fiat bravo HGT rv2000 najazdene 120t km, kupované z nových zámkov,
ale povodne dovezené z talianska v r 2008.

Predtým som mal toyotu corollu a jedinú chybu co som na nej zažil za tie roky bol nudzovy mod kvoli váhe vzduchu.
Tym som chcel povedat, ze nie som odbornik na motory, skor naopak, za tych 22 rokov čo jazdím som nikdy nemal dovod sa o to zaujimat :( . Som absolútny laik.

Idem od začiatku: už dlhšiu dobu auto robilo, že po naštartovaní za studena kolísali otáčky, niekedy dusilo motor, že auto sa ani nepohlo, toto celé sa dalo riešiť tým, že sa motor vypol a po druhom naštartovaní problém zmizol, takže som naštartoval dvakrát po sebe a jazdil som - bez dalsích problémov, bývalý majiteľ tvrdil, že len stačí vymeniť sviečky a káble k nim a bude to ok-urobil som to no nič sa nezmenilo...
Asi pred mesiacom mi v zápche vypol motor, šiel naštartovať až po 10 minutach, po kilometri mi znova vypol motor, šlo naštartovať až po 20 minútach. Potom som už v pohode prišiel domov.
Všimol som si že na chvílu (keď som stál v zápche) bola ručička teploty na maxime.
Šiel som do servisu (auto išlo), s tým že to bude niečo s chladením...
inak žiadna kontrolka nejakej poruchy mi tam nesvietila
Bol to neautorizovaný servis bez diagnostiky.
Servisák nechal auto naštartované až kým sa nepriehrial motor - zistil, že sa nespustí ventilátor.
Menil termostat a čidlo teploty motora. (Ventilátor keď zapojil napriamo tak išiel)
Potom znova nechal nastartované auto až kým sa nezohreje motor - chcel zistiť či sa spustí ventilátor, nespustil sa, po prehriatí motora auto vypol, potom nešlo znova naštartovať, keďže bolo už dosť hodín, šiel domov, že motor vychladne a zajtra to skúsi znova.
Ale na druhý deň už auto nešlo naštartovať vôbec, točí ale nenaštartuje (už je odvtedy týžden)
Takže výmeny nepomohli...

Na daľší deň som ešte kupoval novú autobateriu (aj tak som to mal v pláne) a snímac klukoveho hriadela - rada mechanika.
Jedno aj druhé sa hneď vymenilo a stále nič. Akurát potom začala svietiť jedna kontrolka, že je tam niečo s elektronikou.

Keď to zhrniem, mam tam nove sviečky, kable k nim, termostat, čidlo teploty, senzor kluky, bateriu.
(Termostat tam bol ešte povodny aj senzor teploty, sviečky tam boli tri roky, bateria asi 8 rokov, takže výmeny nelutujem, len by to mohlo fungovat :( )
Automechanik, ešte potom skúšal nejaké veci aby zmenšil okruh možných príčin, ale tie postupy ako laik neviem ani správne opísať.
Inak tvrdí, že možno odišla riadiaca jednotka (že možno kvoli tomu aj netočilo ventilator, atd)
Poslal ma na diagnostiku.
RJ viem nejakú zohnat z vrakoviska (komplet s jednym klucom), to jedno velke cislo sedi s tym na tej mojej,
ale je otázka ci je to tak jednoduché vymenit v neautorizovanom servise :???: , druhá otázka je, či neviete kde v BA urobia dobrú diagnostiku :???: , resp dobrý fiat servis :???:
A nie je potrebné vo fiate po výmene nejakej súčiastky urobiť nejaký reset RJ :???:
A čo si tom celkovo myslíte :???: nejaká rada :???:

:roll:

Dakujem za odpovede :!!!:

Profil Odoslať e-mailovú správu  

Predmet príspevku: Re: HGT nestartuje, dobrý servis v BA s diagnostikou?
OdoslaťOdoslané: 18 Máj 2015, 08:20 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 11 Júl 2008, 23:21
Telefonický kontakt: 0907754110
Okres: Nitra
Typ: Marea Weekend
Motor: 1,9 JTD 105
Výkon: 125
Na diagnostiku si mal isť skôr ako za tým mechanikom. Treba ale niekoho kto to s diagnostikou fakt vie a nie iba čítať chybové kódy.

Obrázok

Obrázok

OdoslaťOdoslané: 18 Máj 2015, 13:54 
Neprítomný

Založený: 25 Dec 2014, 23:14
Okres: Košice
Motor: 2.0HGT
Výkon: 113KW
Rok výroby: 2001
Kolisanie otacok by som povedal krokovy motorcek alebo spinava skrtiaca klapka,robi to aj mne chystam sa ju vycistit len musom kupit kluc na tie sruby,Ja teraz tiez mam podobny problem len otcovi to zdochlo za tepla a od vtedy nestartuje,toci a nic..tiez zhanam nikoho s diagnostikou v Ke

OdoslaťOdoslané: 18 Máj 2015, 16:51 
Neprítomný
Top Člen
Obrázok používateľa

Založený: 16 Apr 2009, 09:49
Telefonický kontakt: 0904196941
Okres: Nové Zámky
Značka: FIAT
Typ: BRAVO ELX
Motor: 1,4/12v
Výkon: 59kW/80HP
Rok výroby: 1997
vladoa:
diagnostija vo fiate vijde 15-20€
HGT nema sviečkove kable lebo na fajte je hned cievka !
kolisanie otačok bud motor volnobehu - krokaš alebo čidlo teploti vody - vzduchu

no za prvé bravo z rokom vyroby HGT neexistuje bo bravos a robilo do 2001 roku v tp maš rok prihlasenia do SVK
na plastovích a kovovích dieloch su take kevetinki - punc v stredne je napisani rok a bodki su ktorí mesiac tak zostíš presní rok auta
maš na budikoch dislej alebo nechanicke počitadlo Km

od toho zistiš či je to 145konovi model albo 155 koní podla toho treba zhanat RJ aj ale
nemusí byt chiba v RJ treba tu diagnostiku na 100% ta ti ukaže elektricku zavadu isto
behni do fiatu alebo Torgan do senice

S.Vstrom 650
EX:FIAT Regata 75 Sie 1,4/75HP 1988-White
https://get.google.com/albumarchive/110 ... source=pwa

OdoslaťOdoslané: 01 Jún 2015, 23:26 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Ahojte, dakujem za rady,
taakze, zatial je auto v servise, nakoniec som si vybral neautorizovany servis s diagnostikou (bosch), diagnostika hlasila chybu cidla teploty motora, skrtiacej klapky a senzora polohy vackoveho hriadela, vraj su na jednom kabli, tak sa nedalo zistit ktore z toho to je, ale podla priznakov tipovali senzor vacky, vymenili ale nic, premerali vsetky kable v motore a zistili v jednom kabli ktory ten senzor ma pripojit do RJ jeden studeny spoj , moc tomu nerozumiem ale tak nejako...

po oprave kablika motor nastartoval a ide, kedze kvoli senzoru vacky museli vybrat motor a rozvody (5valec) tak aby to nerobili znova tak som tam senzor nechal, stoji 80€...
este kolisanie otacok zostalo, vraj to je vaha vzduchu, ked vahu odpojili motor isiel dobre, idu to skusit zajtra vymenit cim zistia ci to je naozaj ono, ak nie vahu vzduchu neplatim, ak ano tak super akurat dalsich 150€. Samotny ventilator co netocil vraj tam je este nejaky dalsi senzor alebo cidlo pri nom co budu menit, za dva dni vraj bude auto ok, tak uvidime. Potom napísem ci to naozaj bolo tak.

:S

OdoslaťOdoslané: 04 Jún 2015, 12:33 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Takže story pokracuje... :roll:
...vymenila sa vaha vzduchu a motor konecne normalne isiel.
Zaplatil som a siel domov, predtym som este navstivil iný servis, ktory sa zameriava na elektroinstalacie a autoradia, potreboval som zapojit antenu do autoradia a tiez ma servisak upozornil ze mi nesvietia stretavacie svetla tak som tam chcel aj to opravit, a tak v druhom servise elektromechanik vymenil nejake rele a svetla idu aj radio.

po dvesto metroch zo servisu mi zacali kolisat otacky, rozsvietila sa kontrolka ze je porucha v elektrike... zdochlo mi to na krizovatke potom este dva krat kym som prisiel domov. dnes som auto odviezol naspet do servisu... kolisu otacky hole dole ako dive pri preradeni klesnu tak, ze motor zdochne. dalo sa to riesit ze sa otacky udrzuju stale vysoko, takze som do autoservisu dosiel...
Neviem ci to moze mat suvis so zasahom elektrikara, ale vyzera to skor na skrtiacu klaplu... :(

Vsak uvidime..

taskze hned ako som to dopisal, tak mi volal technik, že odpojil baterku a po chvili znova pri zapnutom kluci zapojil a uz to ide, ze sa naprogramovala vycistena skrtiaca klapka...
skusal som 50km som presiel zacali znova kolisat otacky ale uz len medzi 700 - 800

mechanik povedal ze ak to bude pokracovat tak aj tu treba vymenit...

OdoslaťOdoslané: 08 Jún 2017, 17:39 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 02 Jún 2008, 12:54
Motor: 1,6 16V
Výkon: 76kw
chlopy kde to servisujete v BA?

Obrázok

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.