* Prihlásenie   * Registrovať

Naposledy ste tu boli
Práve je 20 Jún 2018, 04:04
Zobraziť témy bez odpovedí
Zobraziť aktívne témy

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Brava TD100 neštartuje
OdoslaťOdoslané: 10 Dec 2017, 21:16 
Neprítomný

Založený: 10 Dec 2017, 20:44
Okres: Bánovce nad Bebravou
Značka: Fiat
Typ: Brava
Motor: TD100
Výkon: 74kW
Rok výroby: 1998
Zdravím Vás, mám taký delikátnejší problém. Jedná sa o Fiat Brava TD100 74kw 1998. Pred asi 3ma týždňami som naštartoval, motor bežal asi 3 sekundy a zhasol. Po opätovnom pokuse o štart mi ostalo svietiť CODE a auto nežhavilo(Odišiel immo)Po rade kamaráta čo robí v servise som vybral z čerpadla tú hornú elektromagnetickú cievku a podľa jeho rady som ju otvoril (veľká chyba) a priamo cievku som napojil na +12V. Po pripojení na baterku div sa svetu kábel začal svietiť. Takze som vedel že som tu cievku pokazil a bol som nútený kvôli tej cievke kúpiť nové cerpadlo. Tak som hľadal na nete a zistil som, že immo je zo spodnej strany čerpadla taká čierna krabička do ktorej je zapojená ďalšia elektromagnetická cievka. Tak som vybral moje cerpadlo z auta, rozobral ho, otvoril tu krabičku, nasiel 2 srobiky ktoré drzia cievku o tu krabičku a pripevnil som tam kábel. Cele som to naspäť poskladal, cerpadlo som vložil do motora, všetko pozapajal(dúfam) na 3x prestavoval a dostelovaval rozvody. Nakoniec som kablik priložil na + na baterke a auto ožilo. Cievku zoplo, časové relé na zhavenie tikalo tak ako predtým, kontrolka zhavenia svietila cca 6 sekúnd a po dozhaveni krásne zhasla spolu s relatkom. Začal som štartovať a nič. Motor točilo naprázdno. Tak som uvolnil tie trupky z čerpadla do vstrekovacov (pravda, vyberal som cerpadlo, musí to byt zavzdusnene, takto to odvzdusnim) a točil som motorom. Napojil som aj cez káble z druhého auta aby som mohol točiť dlho. A nič. Z nejakého mne už neznámeho dôvodu moje cerpadlo akosi nechce tlačiť naftu. Trosku nakvapkalo, ale rozhodne to nestačí ani len na steknutie motora, nie to ešte na dobrý štart či plynulý chod. Neviete mi s tým niekto poradiť?

Profil Odoslať e-mailovú správu  

Predmet príspevku: Re: Brava TD100 neštartuje
OdoslaťOdoslané: 11 Dec 2017, 17:02 
Neprítomný
Moderátor
Obrázok používateľa

Založený: 05 Dec 2011, 22:39
Telefonický kontakt: 0905012988
Okres: Banská Štiavnica
Značka: FIAT
Typ: BRAVO
Motor: 1,9 JTD
Výkon: 77 KW/ 105 HP
Rok výroby: 2000
Na td sa myslim nastavuje aj predvstrek to asi vidiet aj na diag neviem presne..

ale ak si si isty ze si to dobre pozapajal tak, urcite na td mas v predu balonik ktorym natahas naftu, podlej este filer.. napumpuj a kup si startrovaci sprej.

serus.

EX:FIAT BRAVO 1.9 JTD GT cierna metaliza 1999 77kw

OdoslaťOdoslané: 13 Dec 2017, 01:59 
Neprítomný

Ďakujem, vyskúšam a dám vedieť.

OdoslaťOdoslané: 15 Dec 2017, 00:31 
Neprítomný

Tak, nakoniec naštartovalo. Dôvod? Netuším. Zapojené je presne tak, ako bolo pred rozobratím, a immo zrazu dostal rozum a začal čítať kód kľúča. Možno som mu dopomohol tým že som tú cievku napojil na + aj na - priamo z baterky, prúd prerazil aj do imma a zresetovalo ho... neviem ale či je niečo také možné. Každopádne mi ale ostáva strach z toho, že mu znovu zašibe a niekde ma to nechá.

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.