* Prihlásenie   * Registrovať

Naposledy ste tu boli
Práve je 27 Feb 2020, 06:46
Zobraziť témy bez odpovedí
Zobraziť aktívne témy

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 40 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: kable pre repro do prednych dveri + repro
OdoslaťOdoslané: 24 Máj 2010, 06:47 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 16 Dec 2009, 23:30
Telefonický kontakt: mám
Okres: Iné
Značka: Auto
Typ: Osobné
Motor: Štvorvalcový
Výkon: Nedostatočný
Rok výroby: 1967
Rabino napísal:
no tak kde je ten zväzok s káblami do reprakov ? už sa nato nemožem pozerať.

Stále neviem, načo hľadáš pôvodné káble?

Profil Odoslať e-mailovú správu  

OdoslaťOdoslané: 24 Máj 2010, 22:31 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 08 Nov 2009, 13:45
Telefonický kontakt: 0918240182
Okres: Trebišov
Značka: Fiat
Typ: Bravo
Motor: 1.9 JTD Suite
Výkon: 120 HP
Rok výroby: 2000
lebo k vyškaču nepotrebujem ťahať nove káble a aj tak neviem ako by som ho tam potiahol a zatial to mam napojené na rádio tak mi stačia aj pôvodné káble.Alebo ako ste to riešili ?? do dveri chápem v pohode potiahnuť nové ale od radia nechcem cvakať hneď pri eurokoncovke ale niekde pod palubovkou preto to hľadám.

OdoslaťOdoslané: 25 Máj 2010, 06:33 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Rabino napísal:
lebo k vyškaču nepotrebujem ťahať nove káble a aj tak neviem ako by som ho tam potiahol a zatial to mam napojené na rádio tak mi stačia aj pôvodné káble.Alebo ako ste to riešili ?? do dveri chápem v pohode potiahnuť nové ale od radia nechcem cvakať hneď pri eurokoncovke ale niekde pod palubovkou preto to hľadám.

Ešte mejaké otázky...
Ty si tam nemal výškače žiadne?
Tie káble musíš za normálnych okolností nahmatať rukou cez otvor po výškači, alebo od spodu, popod prístrojovku.
Nepamňtám si, aké tam ideš dávať repro?
Káble k výškam, resp. k repro nie sú ťahané samostatne, ale v sekundárnom zväzku, vykuchať ich je problém...

OdoslaťOdoslané: 25 Máj 2010, 15:52 
Neprítomný
Obrázok používateľa

dilinogadzo napísal:
Rabino napísal:

Ešte mejaké otázky...
Ty si tam nemal výškače žiadne?
Tie káble musíš za normálnych okolností nahmatať rukou cez otvor po výškači, alebo od spodu, popod prístrojovku.
Nepamňtám si, aké tam ideš dávať repro?
Káble k výškam, resp. k repro nie sú ťahané samostatne, ale v sekundárnom zväzku, vykuchať ich je problém...

NO idem tam dať hertze ESK ale to myslim nieje podstatné, tak potom ako natiahnem káble k vyškačom ? musim dať dole celu palubovku ?lebo skušal som tou dierov pri vyškači pustiť kábel ale je tam priveľa molitanu alebo izolácie.A otázka č.2 ako potiahnuť káble od eurokoncovky respektíve v cez ktory zvezok idu káble pod palubovkou.

OdoslaťOdoslané: 25 Máj 2010, 18:31 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Rabino napísal:
NO idem tam dať hertze ESK ale to myslim nieje podstatné, tak potom ako natiahnem káble k vyškačom ? musim dať dole celu palubovku ?lebo skušal som tou dierov pri vyškači pustiť kábel ale je tam priveľa molitanu alebo izolácie.A otázka č.2 ako potiahnuť káble od eurokoncovky respektíve v cez ktory zvezok idu káble pod palubovkou.

1. podstatné to je, lebo použiť pôvodnú kabeláž pre repro, ktoré má výhybky pre stredobas a aj pre výškač je trochu mimo.
2. Nejak tomu nerozumie, ale zatiaľ v každom fiate, ktorý som robil nebol absolútne žiadny problém s káblovaním. Minimálne preto, že keď si klaknem vedľa auta, poriadne sa zohnem a strčím ruku za prístrojovku (trebárs pri vodičovi), tak v pohode ju vopchám do priestoru, kde je výškač. Predpokladom však je to, aby si dal dole tie plstené papundekle, čo sú od spodu. V pohode sa tam dá dostať rukami. Keď si ľavý, tak si zober od babky ihlicu na pletenie, uviaž koniec kábla na ňu izolačkou a súkaj ju cez medzierky poza prístrojovku. K rádiu je super diera z pravej strany, dá sa donej dostať rukou. keď vyhodíš popolník, tak sa zas pozaň dostaneš na vodičovu stranu. Na pravej strane je to ešte ľahšie.
3. Ktorým zväzkom? Preboha, veď to musíš vidieť, vyhmatať sám. Tých zväzkov tam je xyz, musíš si to nájsť.
4. Objednaj si túto kravinu http://www.audiomarket.sk/iso-speaker-p ... 41660.html , starý repro konektor ustrihni doprdele a nové káble pripoj do tohoto čuda, čo má skrutky pre každý fúz. Zapojenie ISo pre Speaker sio nájdi na nete.
5. Dostať káble do dverí je 108 krát horšie, ako nakáblovať výškače do pôvodných otvorov. Ak ti to nejde, daj si to niekomu urobiť, 20ka síce pôjde z kešene, ale máš pokoj...

OdoslaťOdoslané: 25 Máj 2010, 18:38 
Neprítomný
Obrázok používateľa

dilinogadzo napísal:
Rabino napísal:

1. podstatné to je, lebo použiť pôvodnú kabeláž pre repro, ktoré má výhybky pre stredobas a aj pre výškač je trochu mimo.
2. Nejak tomu nerozumie, ale zatiaľ v každom fiate, ktorý som robil nebol absolútne žiadny problém s káblovaním. Minimálne preto, že keď si klaknem vedľa auta, poriadne sa zohnem a strčím ruku za prístrojovku (trebárs pri vodičovi), tak v pohode ju vopchám do priestoru, kde je výškač. Predpokladom však je to, aby si dal dole tie plstené papundekle, čo sú od spodu. V pohode sa tam dá dostať rukami. Keď si ľavý, tak si zober od babky ihlicu na pletenie, uviaž koniec kábla na ňu izolačkou a súkaj ju cez medzierky poza prístrojovku. K rádiu je super diera z pravej strany, dá sa donej dostať rukou. keď vyhodíš popolník, tak sa zas pozaň dostaneš na vodičovu stranu. Na pravej strane je to ešte ľahšie.
3. Ktorým zväzkom? Preboha, veď to musíš vidieť, vyhmatať sám. Tých zväzkov tam je xyz, musíš si to nájsť.
4. Objednaj si túto kravinu http://www.audiomarket.sk/iso-speaker-p ... 41660.html , starý repro konektor ustrihni doprdele a nové káble pripoj do tohoto čuda, čo má skrutky pre každý fúz. Zapojenie ISo pre Speaker sio nájdi na nete.
5. Dostať káble do dverí je 108 krát horšie, ako nakáblovať výškače do pôvodných otvorov. Ak ti to nejde, daj si to niekomu urobiť, 20ka síce pôjde z kešene, ale máš pokoj...

Dik z tej strany som sa tam neskušal dostať (zo spodu) stále iba vrchom dole. mal som vybratu aj spolujazdcovu priehradku a už som išiel vberať aj airbag len bol neako prinitovany tak som to nechal tak.Ok Dik za rady skusim to teda takto ako mi radiš.

OdoslaťOdoslané: 29 Máj 2010, 20:29 
Neprítomný
Obrázok používateľa

No ja neviem či ja som taky nešikovný ale niako sa nemôžem dostať k tomu vyškaču.Prikladám fotku aky je tam prístup.

Prílohy:
ooo.JPG
ooo.JPG [ 27.12 kB | Zobrazená 563 krát ]

OdoslaťOdoslané: 29 Máj 2010, 22:38 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 20 Jún 2008, 18:17
Okres: Prievidza
Značka: Lancia
Typ: Lybra SW
Motor: 1.9 JTD
Výkon: 85 kW
Rok výroby: 2002
k výškaču sa dá dostať normálne z vrchu. Stačí podpáčiť tie mriežky hore na prístojovke.

OdoslaťOdoslané: 30 Máj 2010, 03:40 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Bondy napísal:
k výškaču sa dá dostať normálne z vrchu. Stačí podpáčiť tie mriežky hore na prístojovke.

Veď k vyškaču v pohode sa dostanem to viem ale potrebujem potiahnuť kábel od vyškaču k výhybke

OdoslaťOdoslané: 05 Feb 2020, 23:11 
Neprítomný

Založený: 28 Dec 2019, 23:10
Okres: Česká republika
Značka: Alfa Romeo
Typ: 156
Motor: 2.0 TS
Výkon: 110
Rok výroby: 2002
Ja pri vymene vyskovych repro a kabelu sundaval celý tapec - zaroven i s cistenim bordelu...

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 40 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.