* Prihlásenie   * Registrovať

Naposledy ste tu boli
Práve je 16 Jún 2019, 22:58
Zobraziť témy bez odpovedí
Zobraziť aktívne témy

Zamknuté fórum Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 9 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Denne svietenie do hmloviek
OdoslaťOdoslané: 02 Apr 2014, 17:04 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 02 Apr 2014, 16:23
Okres: Prešov
Značka: Fiat
Typ: Bravo II
Motor: 1.9 JTD mJet
Výkon: 88kW/120HP
Rok výroby: 2008
Zdravím,

chcem sa opýtať, či už si niekto dával denné svietenie do hmloviek na Bravo II, pokiaľ to nemal od výroby (ako majú napr. Octavie a pod.).

Pýtal som sa dopravného policajta, či by s tým mohol byť problém, tak vravel, že policajti poväčšine nezisťujú, či v hmlovkách je denné svietenie od výroby, alebo či je domontované, keďže to vraj na pohľad nie je veľmi rozdielne.
Vraj by s tým mohol byť problém len pri STK. V tom prípade mi poradil, aby som mal k tomu aj nejaký certifikát.

Predpokladám ale, že k takejto montáži mi nikto certifikát nedá :)

No vraj sa to dá urobiť aj tak, že sa to denné svietenie v hmlovkách dá vypínať a zapínať, čiže pri STK by som si to vypol :twisted

Predvčerom som videl Bravo II s denným svietením v hmlovkách, takže určite sa to tam dá dať :lol:

Má s tým niekto skúsenosť?

Vďaka.

Ohlásiť tento príspevok
 Profil Odoslať e-mailovú správu  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Re: Denne svietenie do hmloviek
OdoslaťOdoslané: 02 Apr 2014, 19:06 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 19 Apr 2010, 10:28
Telefonický kontakt: 0917544872
Okres: Poprad
Motor: 1.6jtd
Výkon: 88kw
Rok výroby: 2009
marrecko napísal:
Zdravím,

chcem sa opýtať, či už si niekto dával denné svietenie do hmloviek na Bravo II, pokiaľ to nemal od výroby (ako majú napr. Octavie a pod.).

Pýtal som sa dopravného policajta, či by s tým mohol byť problém, tak vravel, že policajti poväčšine nezisťujú, či v hmlovkách je denné svietenie od výroby, alebo či je domontované, keďže to vraj na pohľad nie je veľmi rozdielne.
Vraj by s tým mohol byť problém len pri STK. V tom prípade mi poradil, aby som mal k tomu aj nejaký certifikát.

Predpokladám ale, že k takejto montáži mi nikto certifikát nedá :)

No vraj sa to dá urobiť aj tak, že sa to denné svietenie v hmlovkách dá vypínať a zapínať, čiže pri STK by som si to vypol :twisted

Predvčerom som videl Bravo II s denným svietením v hmlovkách, takže určite sa to tam dá dať :lol:

Má s tým niekto skúsenosť?

Vďaka.

toto si dokup a prerob si to http://auto.bazos.sk/inzerat/36225140/M ... vetiel.php

Ohlásiť tento príspevok
Odpoveď s citáciou  
OdoslaťOdoslané: 02 Apr 2014, 20:35 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 09 Okt 2009, 16:59
Telefonický kontakt: 0904/938 132
Okres: Trenčín
Značka: ex Fiat
Typ: ex Brava HSX Plus
Motor: 105JTD
Výkon: 77kW zase s čipom
Rok výroby: 1999
Keď si tak jazdím po našich cestách, zisťujem koľko ľudí používa hmlovky ako SDS (svetlá denného svietenia) a koľkí tiež si myslia, že majú pokazené zadné svetlá, či takých, čo svietia dennými aj za úplnej tmy. Ešte som sa však nestretol s tým, že by bol niekto pokutovaný za to.
Keby sa na to zameriavajú, tak vyberú toľko pokút.... Pomaly každé piate auto svieti nesprávne.
A tým kreténom, čo svietia diaľkovými, aby boli "lepšie videní" by som dal 150,00€ pokuty a povinné preskúšanie v autoškole. :cert: ****
To len na okraj na vypustenie pary :)

K veci: To, čo majú napr. Octavie sú síce SDS aj hmlovky v jednom.. ale svetlomete :!!!: :!!!: Jeden svetlomet, dve paraboly, dve žiarovky, dve schvaľovacie značky!! SDS si samozrejme môžeš domontovať sám, nepotrebuješ žiadny certifikát. Môžeš si aj zameniť hmlovky za SDS, ale celé svetlomety. Proste, aby si sa neobával pokuty, musíš mať homologizované svetlá (viď v prílohe), ktoré musia byť vzdialené od seba a od zeme určitú mieru (viď prílohu), musia byť zapojené tak, aby sa automaticky zapli po naštartovaní, svietiť musia iba SDS, čiže nie zadné koncové svetlá ani interiérové podsvietenie a automaticky sa musia vypnúť po zapnutí parkovacích svetiel.

Prílohy:
denne_prevazdkove_svietidla-3.jpg
denne_prevazdkove_svietidla-3.jpg [ 99.13 kB | Zobrazená 1042 krát ]
LED DRL-montaz.jpg
LED DRL-montaz.jpg [ 39.13 kB | Zobrazená 1043 krát ]

Odpoveď s citáciou  
OdoslaťOdoslané: 02 Apr 2014, 21:19 
Neprítomný
Top Člen
Obrázok používateľa

Založený: 07 Máj 2009, 13:03
Telefonický kontakt: 0908233180
Okres: Lučenec
Značka: FIAT
Typ: Stilo MW
Motor: 1,9 MJT
Výkon: 88kW/120
Rok výroby: 2006
Tak tak...milujem idiotov co idu oproti na hmlovkach a tesia sa ze maju ''denne''..
Ps tato totalna DEBILINA, ze dialkove svieti iba na 1/3, by som zastrelil toho idiota co to vymyslel... Ved je to reflektor takze to mr'da oci aj ked je to len na tretinu...je to ****. A milujem chvile ked mi ide oproti pos'rate VW alebo audi s ''dennimi''
Nech si hovori kto chce co chce

Ohlásiť tento príspevok
Odpoveď s citáciou  
OdoslaťOdoslané: 02 Apr 2014, 21:27 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 09 Okt 2009, 16:59
Telefonický kontakt: 0904/938 132
Okres: Trenčín
Značka: ex Fiat
Typ: ex Brava HSX Plus
Motor: 105JTD
Výkon: 77kW zase s čipom
Rok výroby: 1999
Ja som ale tými diaľkáčmi nemyslel jednotku od amigu, ale chujov, čo svietia plnohodnotnými diaľkáčmi cez deň.

Ohlásiť tento príspevok
Odpoveď s citáciou  
OdoslaťOdoslané: 03 Apr 2014, 07:42 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 02 Apr 2014, 16:23
Okres: Prešov
Motor: 1.9 JTD mJet
Výkon: 88kW/120HP
Rok výroby: 2008
tommy 46 napísal:
Tak tak...milujem idiotov co idu oproti na hmlovkach a tesia sa ze maju ''denne''..
Ps tato totalna DEBILINA, ze dialkove svieti iba na 1/3, by som zastrelil toho idiota co to vymyslel... Ved je to reflektor takze to mr'da oci aj ked je to len na tretinu...je to ****. A milujem chvile ked mi ide oproti pos'rate VW alebo audi s ''dennimi''

Ja si myslím, že cez deň je to úplne jedno, či tam má niekto hmlovky alebo denné svietenie. Počas dňa ten rozdiel jednoducho nie je poznať a ani Ťa to nemôže nijak oslepiť.

Čo sa týka denných svetiel v diaľkových na 1/3, počul som o tom, ale do toho by som určite nešiel.

Mne skôr vadia tí, ktorí cez deň jazdia so stretávacími spolu s hmlovkami (či s denným svietením). Toto je už podľa mňa pokutovateľné.

Ohlásiť tento príspevok
Odpoveď s citáciou  
OdoslaťOdoslané: 03 Apr 2014, 13:59 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 19 Apr 2010, 10:28
Telefonický kontakt: 0917544872
Okres: Poprad
Motor: 1.6jtd
Výkon: 88kw
Rok výroby: 2009
marrecko napísal:
tommy 46 napísal:

Ja si myslím, že cez deň je to úplne jedno, či tam má niekto hmlovky alebo denné svietenie. Počas dňa ten rozdiel jednoducho nie je poznať a ani Ťa to nemôže nijak oslepiť.

Čo sa týka denných svetiel v diaľkových na 1/3, počul som o tom, ale do toho by som určite nešiel.

Mne skôr vadia tí, ktorí cez deň jazdia so stretávacími spolu s hmlovkami (či s denným svietením). Toto je už podľa mňa pokutovateľné.

nemusis si to davat do dialkovych,ale do hmloviek...len to prepojis a ked budes chciet hmlovky,tak to normalne funguje....

Ohlásiť tento príspevok
Odpoveď s citáciou  
OdoslaťOdoslané: 03 Apr 2014, 14:21 
Neprítomný
Top Člen
Obrázok používateľa

dheko napísal:
Ja som ale tými diaľkáčmi nemyslel jednotku od amigu, ale chujov, čo svietia plnohodnotnými diaľkáčmi cez deň.

to tak takych som nastastie nestretol.. :)

Ohlásiť tento príspevok
Odpoveď s citáciou  
OdoslaťOdoslané: 03 Apr 2014, 14:23 
Neprítomný
Top Člen
Obrázok používateľa

marrecko napísal:
tommy 46 napísal:

neviem ci mam az take haklive oci ale urcite to dost "svieti" ta hmlovka aj cez den..

Ohlásiť tento príspevok
Odpoveď s citáciou  
Zamknuté fórum Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 9 ] 

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.